KONST / Litografier / Färglitografi 9478680
nr 947 8680
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi, Claes Folcker (f. 1940), båtar, 181/ 365, signerad, motivet: 47x69
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 mars 2015
kl 19:09:50
9/3 18:37:43
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker